Открит шампионат по тенис 2018

Тази година Откритият шампионат на Американския колеж по тенис на корт се проведе на 28 и 29 април в спортната зала на колежа. В турнира взеха участие 4 училища: Френската езикова гимназия, Немската езикова гимназия, Англо-американското училище и Американският колеж с два представителни отбора.

Представителите на отбор 1 на Американския колеж - Кристина Капитанова 11/3, Марк Хаджижеков 12/1 и Мартин Стоичков 12/6 - взеха първо място в три категории: девойки индивидуално, смесени двойки и крайно класиране.

Отборът на Американския колеж 2 - Ради Тодоров 11/4 и Сава Николов 11/4 - спечели бронзови медали при момчетата, индивидуално и в крайното класиране.

Ето и крайното класиране:

1. Aмерикански колеж 1 - 28 т.
2. Немска гимназия - 18 т.
3. Aмерикански колеж 2 - 6 т.

Поздравявам нашите състезатели за отличното им представяне на тазгодишния турнир! Пожелавам им още много нови спортни и академични успехи!